Také zářijový kongres EUSEM proběhne pouze v ONLINE podobě

Jak se zdá, pesimismu (nebo realizmu?) začínají podléhat i organizátoři podzimní kongresové sezóny. Po „skorojistém“ zvirtualizování kongresu Evropské rady pro resuscitaci oznámili dnes podobný krok i organizátoři kongresu Evropské společnosti urgentní medicíny (EUSEM), který se měl konat v září v Kodani. I tento kongres tedy proběhne pouze v ONLINE podobě.

Bližší podrobnosti ZDE.

Zatímco u dříve oznámené virtuální podoby kongresu ERC se organizátoři o „vstupném“ nezmiňují a co se týče již zaplaceného poplatku, dávají na výběr mezi využitím pro příští rok a plnou refundací, politika EUSEM je v tomto ohledu odlišná. Přístup na virtuální kongres EUSEM bude placený (bonusem je možnost shlédnutí záznamu ještě 3 měsíce po akci), ale protože poplatek za virtuální konferenci je nižší (zatím nebylo oznámeno, jak moc), rozdíl mezi ním a případně již zaplaceným účastnickým poplatkem bude automaticky vrácen na kartu, z níž platba proběhla.

Naopak s úplným vrácením již zaplacených registrací na „živý“ kongres (nebo jejich využitím na příště) se podle zatím dostupných informací nepočítá.

(c) MUDr. Ondřej Franěk, www.zachrannasluzba.cz