Kodex diskutujících

Cílem diskusí na těchto stránkách je nabídnout prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory či postřehy. Jsou v něm vítáni i ti, kdo si chtějí diskuse jen číst, nikoli se jich sami účastnit. Aby tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla, stanovená redakcí serveru zachrannasluzba.cz. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje s těmito pravidly souhlas a zavazuje se je dodržovat.

UPOZORNĚNÍ: z důvodu velkého množství spamu je přihlášení do diskuze možné jen pomocí mailu registrovaného v doméně „.cz“.

Pravidla diskuze na serveru zachrannasluzba.cz

  1. Všechny příspěvky by měly být k věci, konstruktivní, formulované v mezích kolegiality a slušnosti.
  2. Diskutující se musí vyvarovat osobních útoků, pomluv, šíření fám a úmyslného uvádění nepravdivých informací.
  3. Příspěvky nesmí mít charakter reklamy.
  4. Příspěvky nesmí být v rozporu se zákony ČR.
  5. Není dovolena jakákoliv forma spamu – publikování opakujících se textů, textů zcela mimo téma daného článku, neúčelné vkládání grafických symbolů apod.
  6. Diskuse jsou primárně určeny k výměně názorů diskutujících k tématu příslušného článku, ne k šíření odkazů na jiné stránky. Pokud diskusní příspěvek bezúčelně obsahuje odkaz (URL adresu) na jinou webovou stránku, vystavuje se jeho autor riziku, že komentář bude posouzen jako spam.
  7. Redakce serveru zachrannasluzba.cz si vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení především texty urážlivé, agresivní, úmyslně zkomolené a také zjevné lži, provokace a všechny druhy spamu.
  8. Pravidla diskuse se vztahují také na uživatelská jména diskutujících – důvodem ke smazání komentáře nebo zablokování uživatele tedy může být i samotný „nick“ včetně fotografie. Zakázané je psaní příspěvků pod jménem nebo pod fotografií jiné osoby nebo existující firmy.
  9. V případě hrubého nebo opakovaného porušování pravidel mohou moderátoři zablokovat vkládání dalších komentářů daného uživatele. Při opakovaném porušování pravidel mohou být také odstraněny všechny předchozí komentáře daného uživatele.
  10. Redakce serveru zachrannasluzba.cz nepřebírá odpovědnost za obsah ani jazykovou úroveň jednotlivých příspěvků.

(c) MUDr. Ondřej Franěk, www.zachrannasluzba.cz