Publikace k zakoupení

Na této stránce je možné zakoupit následující publikace a podpořit tím provoz serveru zachrannasluzba.cz

První pomoc nejsou žádné čáry

Anotace:
Zajímá vás, jak poskytnout první pomoc v situacích, kde může doopravdy jít o život, a nebaví vás číst mnohastránkové knihy, na jejichž konci víte méně, než na začátku? Potřebujete stručnou a jasnou příručku první pomoci, která se opírá o každodenní praxi, a ne o mýty roky opisované z knihy do knihy, aniž by se někdo zabýval tím, proč postupovat zrovna tak a ne jinak? Nechcete riskovat, že narazíte dokonce na život ohrožující dezinformace? Zajímá vás spíš jak doopravdy zachránit život, než to, jak se motá klasový obvaz? Pak jste tu správně! Připravili jsme pro vás unikátní MINIPŘÍRUČKU PRVNÍ POMOCI. Na necelých 40 stránkách se dočtete vše podstatné, co byste měli vědět pro záchranu života.

Tištěnou verzi příručky můžete objednat ZDE.
Virtuální verzí příručky (verze z roku 2017) můžete listovat ZDE.

******

Operační řízení přednemocniční neodkladné péče

Anotace:
Učebnice pro kvalifikační studium oboru Zdravotnický záchranář, certifikovaný kurs Operační řízení přednemocniční neodkladné péče a certifikovaný kurs Ošetřovatelská péče o pacienta v přednemocniční neodkladné péči. Struktura učebnice odpovídá schválenému vzdělávacími programu certifikovaného kursu Ošetřovatelská péče o pacienta v přednemocniční neodkladné péči a obsahuje celkem 9 tématických celků (Zdravotnické operační středisko – úvod do problematiky, základní pojmy; Základy týmové spolupráce na ZOS; Základy legislativy relevantní pro činnost operátora; Psychologické aspekty práce na ZOS; Vedení telefonického hovoru na tísňové lince; Operační řízení zdravotnické záchranné služby; Letecká záchranná služba a její specifika v operačním řízení; Komunikační a informační v prostředí IZS; Činnost ZOS při spolupráci v IZS při běžném provozu a při mimořádné události). Každá kapitola je zakončena sadou otázek, určených k zopakování klíčových témat kapitoly.

Bližší podrobnosti a objednávky publikace ZDE.

******

Manuál operátora zdravotnického operačního střediska

Anotace:
Jediná tuzemská komplexní učebnice pro všechny operátory, studenty zdravotních škol a další zájemce o práci operačního střediska. Nepostradatelný pomocník zájemců o hlubší porozumění problematice i vedoucím pracovníkům operačních středisek.
Obsah: Základní informace – Příjem tísňové výzvy – Operační řízení – Činnost ZOS při mimořádné události – Lidský faktor na ZOS, management kvality práce na ZOS – Technika a technologie; seznam literatury; obsáhlý rejstřík; 6 příloh.

Bližší podrobnosti a objednávky publikace ZDE.

(c) MUDr. Ondřej Franěk, www.zachrannasluzba.cz