DŮLEŽITÁ ZPRÁVA – CVIČENÍ COVID-19 UKONČENO!!!

Premiér Babiš (ANO) oznamuje ukončení cvičení COVID-19

Jak dnes oznámil osobně premiér Babiš těsně před odletem do Bruselu na společnou veselici evropské sedmadvacítky s Gretou T., cvičení COVID-19 bylo dnešním dnem oficiálně ukončeno. Během zítřka budou cestou vládního skladu v Pardubicích expedovány první dávky léku COVIRAN (Corona Virus Antidotum). Dodávky zajišťuje průmyslový komplex ve městě WuChan, kde také proběhla příprava viru pro potřebu cvičení. Každý, kdo si aplikuje COVIRAN, může ukončit veškerá osobní ochranná opatření, karanténu apod.

Důležité upozornění: Vzhledem k tomu, že největší množství viru je vylučováno stolicí, zvolil výrobce tomu odpovídající vhodnou aplikační formu. Preparát je nutné aplikovat co nejhlouběji (po závit a zafixovat alespoň dvěma otočkami) a ponechat na místě nejméně 24 hodin. Lék COVIRAN je distribuován ve dvou verzích, lišících se rozměrem (na obrázku je verze pro muže).

Premiér na krátkém brífinku před odletem v rychlosti upřesnil, že se na svých výjezdech do republiky často setkal se záchranáři, kteří kritizovali formální průběh většiny cvičení. O scénáři cvičení každý dopředu ví, má přesné instrukce kdy a kde má stát, co má říkat a dělat a jak to má dopadnout. Zranění jsou zranění jen „jako“, místo nasládlého zápachu krve se místem šíří nakyslá vůně kečupu evokující spíše návštěvu steakhousu než místo katastrofy a celkový efekt je tak zcela nepřesvědčivý.

Odtud byl už jen krůček k nápadu z „dílny“ expertního týmu pod vedením plukovníka ČSLA v záloze Mamuly pojmout „na rozloučenou“ nějaké pořádné cvičení pěkně „naostro“, bez předchozího oznámení. Hyn sa hukáže.

Po krátkém váhání s akcí souhlasila i armáda. Zdravotní služba beztak potřebovala vyprázdnit sklady plné procházejících filtrů a bylo také vhodné připomenout existenci ústavu v Těchoníně, jehož rozpočet je každý rok zkracován ve prospěch jiných akvizic. Svojí polívčičku si přihřálo i letectvo, které potřebovalo důkaz, že naše transportní letouny CASA jsou sice vhodné pro transport koní do Mongolska, ale protože jízdními oddíly už naše armáda nějaký čas nedisponuje a žádné z aktuálně používaných armádních vozidel (s výjimkou motocyklů Hradní stráže) se do stroje nevejde, je ze strategického hlediska hodnota těchto letounů sporná. O nutnosti nákupu floty moderních A400 už nyní nebude pochybovat ani ten největší pacifista.

Podmínkou generality ovšem byla účast všech zemí NATO, což se nakonec, díky konexím generála v.v. Zeleného, také podařilo. Ne zcela klapla jen časová koordinace – jako vždy poněkud ležérní Itálie popletla datum zahájení cvičení a akci tak spustila hned po obdržení depeše s instrukcemi z generálního štábu NATO, tedy o 14 dní dříve, než ostatní.

Už ve fázi plánování vzbuzoval scénář cvičení určité obavy u ekonomů. Nakonec u nich ale převážil názor, že právě nastupující krizí marně předpovídají už několik let, takže je nejvyšší čas ji opravdu vyvolat, aby nevypadali jako úplní pitomci. Kolaps ekonomiky navíc pomůže daleko efektivněji a rychleji naplnit onen kýžený „green deal“ Angely a Gréty. Hosana!

Akci by samozřejmě nebylo možné rozjet bez souhlasu vrchního velitele vojsk. I zde ale nakonec vše dopadlo nad očekávání dobře. Poté, co byl prezident nalezen, vzbuzen z letargického spánku a byla mu podána dvojitá dávka (200 gr.) živé vody, byl nápadem vyloženě potěšen řka, že si „aspoň z těch idiotů ze SEZNAMu a Stošedesátosmičky trochu vystřelíme“. Když pak i lékařské konzilium konstatovalo, že vzhledem k obsahu dehtu v prezidentových plicích nemá žádný virus šanci zde přežít déle než pár vteřin, nechal už věcem volný průběh a odebral se zpět na lože.

Finální rozhodnutí o spuštění cvičení pochopitelně spočinulo na vládě. Ta nakonec, po zvážení všech okolností, tj. zejména po obdržení jasně formulovaného ultimata KSČM, souhlasila. V opačném případě totiž hrozilo, že tichý koaliční partner nejenže nepodpoří další chystanou, již dvanáctou vlnu EET, tentokrát se vztahující na „kapesné vyplácené v hotovosti, prodej na inzerát, podomní obchod, bleší trhy, burzy chovatelů domácích zvířátek a obchodní praktiky jim podobné“, ale zablokuje dokonce i dotace na pěstování řepky. Je potřeba dodat, že součástí ultimata byl požadavek na doplnění krizových opatření o zavření hranic a zakleknutí na drobnou podnikatelskou svoloč. Nové okolnosti reflektuje i upravený název akčního program, se kterým teď půjde strana do podzimních předčasných voleb – POSVIŤ SI NA SVÉHO KEŤASE – TEĎ, NEBO NIKDY!

No, a pak zbývalo tedy už jen rozehrát virtuální zpravodajskou hru o epidemii v Číně. Součástí připraveného scénáře bylo i uzavření celé oblasti WuChan, aby nikdo nemohl ověřit, jak se situace má doopravdy, a celý svět se musel spolehnout jenom na zpravodajství agentury Nová Čína. A jeho obsah byl již samozřejmě plně pod kontrolou styčného důstojníka štábu cvičení, poradce a šedé eminence v pozadí, Vladimíra M.

Samozřejmě – v Čechách se nic neutají, a tak na konci ledna byla celá akce jen krůček od odhalení. Ministr zdravotnictví se ale ze situace dokázal mistrně vylhat a cvičení zůstalo veřejnosti neprozrazeno.

Takže cvičení je za námi. A co bude dál? To odhaluje doposud utajovaný scénář vlády s pracovním názvem NORMALIZACE 2020, který po odletu premiéra představila jeho pravá ruka, ministr Papáček, vystoupivší jako obvykle ve svém symbolicky rudém svetru (už chápeme!).

Zhruba do týdne se předpokládá ukončení všech opatření, otevření hranic a škol, znárodnění zbylých funkčních továren, sjednocení všech médií pod společnou značku iRudéPrávoDNES a vůbec návrat k normálnímu, šťastnému životu bez stresů, jak jej známe z televizních seriálů osmdesátých let. Součástí opatření k ukončení akce je i pětiletá pracovní povinnost pro bývalé živnostníky, konkrétně účast na stavbě kanálu DOL. Trochu předčasně utekl z vládního šuplíku návrh na zavedení nevolnictví pro absolventy lékařských fakult, který vznikl v rámci přípravy cvičení jako součást balíčku plánovaných celospolečenských změn. Co se cestování týče, hranice zůstávají plně otevřené, ovšem pouze pro osoby, které budou držiteli tzv. výjezdní doložky k cestovnímu pasu. Žádosti o ni lze podávat na předepsaných formulářích, které jsou k vyzvednutí na místních sekretariátech vládních stran, tj. ANO, ČSSD, KSČM a SPD, proti předložení členské legitimace s řádně vylepenými známkami. Cestování v rámci ČR není omezeno, pouze z čistě preventivních důvodů bude na všech mobilních telefonech automaticky aktivována služba sledování polohy. Papáček současně ujistil, že tento citlivý údaj nebude zneužit k jiným než zákonem stanoveným, případně ostatním potřebným úředním či celospolečensky prospěšným účelům. Nové pořádky budou moci lidé oslavit už prvního května v tradičním prvomájovém průvodu. A DPH na pivo se sjednocuje ve výši 5%. Pro rejpaly – v hospodě i do džbánku.

(c) MUDr. Ondřej Franěk, www.zachrannasluzba.cz