Novinka ke stažení – příručka Biostatistika prakticky

Čeká vás zpracování závěrečné práce vašeho studia? Nebo se jen zajímáte o biostatistiku? Potřebujete v práci vyhodnotit nějaká data? Nejsou vám jasné pojmy jako „nulová hypotéza„, „statisticky významný rozdíl“ apod.?

Mnohokrát jsem si na tomto místě stýskal nad tím, jak žalostně jsme na tom v práci s daty – jak je neumíme sbírat, vyhodnocovat ani interpretovat. Ale znáte to – kritizovat dokáže každý, ale co takhle udělat něco pro to, aby to třeba příště bylo lepší?

Dovolil jsem si proto sestavit malý prakticky zaměřený manuálek pro zájemce tuto problematiku. Je sice primárně zaměřený na studenty a praktické části jejich závěrečných prací, ale jsem přesvědčený, že případný zájemce o základní zásady a postupy zpracování dat zde najde téměř vše, co potřebuje k běžnému pracovnímu životu a k vyhodnocení jednoduchých datových souborů. A nebojte se – nečekají vás žádné rovnice, ale spíš praktické povídání na téma „co – proč – jak“ a taky „jak ne“.

Stahujte ZDE, a jako tradičně platí – pokud se vám spisek líbí, řekněte o něm svým známým, pokud se vám nelíbí, řekněte to mě :-).

(c) MUDr. Ondřej Franěk, www.zachrannasluzba.cz